0

Akumulatory Optima Katowice to firma działająca na rynku europejskim od wielu lat. Zasłynęła z tego, iż w trakcie procesu produkcji akumulatorów zastosowała jako pierwsza tzw. technologię spiralną. Producent stawia na wytrzymałość swoich wyrobów, ich solidność oraz jak największą funkcjonalność. W związku z tym znajdują one uznanie w coraz większej ilości pojazdów oraz maszyn. Nadają się do zamontowania w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz osobowych. 

Akumulatory Optima Katowice – skuteczne odprowadzanie ciepła

Jednym z największych atutów opisywanych akumulatorów Optima jest to, iż ten sprzęt skutecznie odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz. Tym samym wewnątrz urządzeń rozruchowych nie dochodzi do żadnych przegrzań i wybuchów. To korzystna informacja dla regularnych użytkowników akumulatorów tej marki, którzy mogą mieć pewność, że ich działania nie są narażone na żadne niebezpieczeństwo.

Akumulatory Optima Katowice dbają również o uregulowania ciśnienia wewnętrznego, które panuje w urządzeniach. Dzięki temu można z nich prawidłowo korzystać w każdym terenie, niezależnie od obecnie panujących warunków pogodowych.

Akumulatory Optima – specjalistyczna budowa

Akumulator Optima Katowice różni się od konkurencyjnych modeli przede wszystkim specjalistyczną budowę. Zastosowano w nim bardzo nowoczesne płytki stworzone zgodnie z technologią SpirallCell. W konstrukcji znajduje się więc jedna płytka dodatnia oraz jedna ujemna. Ponadto na uwagę zasługuje bardzo stabilna obudowa. Taka konstrukcja pozwala na:

  • uzyskanie pełnej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wilgoć i korozję,
  • uzyskanie niskich wskaźników samowyładowań,
  • uodpornienie się na wibracje oraz wstrząsy.

Akumulatory Optima Katowice nie należą do najdroższych, za to cechują się kilkukrotnie wydłużoną żywotnością. Zaletą jest również to, że nie trzeba stale kontrolować ich stanu technicznego. W razie czego zawsze można udać się do fachowca, który rzetelnie stwierdzi czy akumulator Optima Katowicdziała bez szwanku.

Akumulator Optima – różnorodność dostępnych serii

Akumulatory Optima Katowice dostępne są w Polsce w różnych seriach, zależnie od tego w jakich pojazdach będzie się je chciało zamontować. Mogą to być również skutery wodne, kosiarki czy też łodzie. Jedną z najpopularniejszych możliwości jest seria RedTop, która dedykowana jest dla bardzo potężnych silników, potrzebujących sporej mocy rozruchowej. Seria BlueTop sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi zjawisko głębokiego rozładowania. Ponadto taki model jest bardzo odporny na szkodliwe działanie zmiennych temperatur. Klientom proponowane są również produkty z serii YellowTop, które poradzą sobie z obsługiwaniem bardzo skomplikowanych cykli roboczych. Warto zastanowić się nad tym, który akumulator Optima Katowice zastosować w swoim pojeździe, aby cieszyć się nim przez długie miesiące. Każdy z wyborów okaże się strzałem w dziesiątkę, jednak warto sprawdzić właściwości i parametry techniczne poszczególnych modeli, aby podjąć odpowiednią dla siebie decyzję. 

 


Kup akumulator Optima w naszym sklepie internetowym >> Optima kup teraz <<

4,9/5 - (18 votes)

Zobacz także