0

W momencie, gdy zbliża się wiosna właściciele prywatnych posesji z ogrodami dbają o to, aby nieco odświeżyć swoją kosiarkę lub traktorek ogrodowy. Niezastąpionym elementem w takim urządzeniu jest wydajny akumulator, który można nabyć w naszym sklepie akumulatory do kosiarki Katowice. Najlepiej poczynić to wraz z osobą, która ma już za sobą tego typu zakup i poratuje mało doświadczonego klienta skuteczną poradą. Zastanawiając się jaki akumulator do kosiarki wybrać, warto wziąć pod lupę wszystkie najpopularniejsze modele, nie tylko polskich producentów, ale też tych zagranicznych. Oferta produktowa akumulatorów do kosiarek jest naprawdę spora, więc nie powinno być problemów z ich dobraniem.

Akumulator do kosiarki Katowice – czym powinien kierować się klient?

Akumulatorów do kosiarek jest tak dużo, że bez pomocy fachowca może się nie obejść. Przede wszystkim dostarczane są przez tak znanych producentów jak Yuasa, Uruchom, Varta, Banner czy też Exide. Jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z takimi bateriami, powinien poprosić o pomoc sprzedawcę, który porówna dla niego konkretne modele. Gorzej sytuacja ma się, gdy zakupy realizuje się poprzez Internet. W sieci dostępne są jednak porównywarki akumulatorów, a dodatkowo można skorzystać z ich rankingów czy też porównać między sobą poszczególne parametry techniczne, takie jak moc czy też pojemność.

Nie wiedząc jaki akumulator do traktorka ogrodowego 

wybrać w swoim przypadku, warto bazować na pomocy otrzymanej z zewnątrz. W pierwszej kolejności nie powinno się kupować akumulatorów o mniejszej pojemności niż ta zalecana przez producenta. Ponadto warto zwrócić na zastosowaną w nich technologię. W nowoczesnych traktorkach ogrodowych doskonale spiszą się jedynie te baterie o podwyższonych parametrach, a więc produkowane zgodnie z najnowszymi trendami. Do wyboru są m.in. technologie AGM czy też GEL. Dobry akumulator powinien cechować się optymalnym zapewnieniem wysokich prądów rozruchowych, wykonaniem z solidnych i pewnych materiałów, a także długą żywotnością. Takich urządzeń warto szukać na rynku, a z pewnością z zakupu będzie się bardzo zadowolonym.

Jak dbać o akumulator do kosiarki po sezonie?

Akumulator do kosiarki szybko może stać się bezużyteczny, jeśli nie będzie się o niego dbało. Po sezonie należy skupić się na takich elementach jak:

  • odłączenie akumulatora od kosiarki i przechowywanie go w bezpiecznym, suchym oraz pozbawionym wilgoci i nadmiaru wody miejscu,
  • pozostawienie baterii w pomieszczeniu, które będzie odporne na działanie zmiennych temperatur i promieniowanie UV,
  • naładowanie akumulatora do maksimum, a nie pozostawienie go częściowo rozładowanym,
  • regularne doładowywanie, ponieważ przy dłuższych okresach przestoju będzie to konieczne, np. raz na kilka tygodni.

Jak widać akumulatora do kosiarki nie można pozostawić samego sobie, ponieważ prędzej czy później właściciel zauważy, iż jego parametry techniczne zostały znacznie obniżone, a może się tak stać, że akumulator nie będzie się już nadawał do dalszego użytku. Największym błędem jest pozostawienie baterii w kosiarce, np. na okres zimowy. W takiej sytuacji, na wiosnę, można mieć pewność, iż będzie trzeba zakupić nową baterię. 

5/5 - (9 votes)

Zobacz także