0

Akumulatory trakcyjne Katowice coraz częściej wykorzystywane są w wielu obszarach i dziedzinach. Ich działanie można zauważyć w przemyśle kolejowym, morskim i motoryzacyjnym. Bardzo często rozwiązania te wykorzystuje się bowiem we wszelkiego typu urządzeniach, maszynach i pojazdach. Wysokiej jakości rozwiązania spotykają się z uznaniem rzeszy odbiorców, którzy doceniają właściwości poszczególnych propozycji akumulatorów. Sprawdź, gdzie dokładnie wykorzystuje się produkty tego rodzaju, kto zajmuje się ich produkcją i co to jest innowacyjna technologia AGM. 

Akumulatory trakcyjne Katowice

Akumulator trakcyjny to produkt, który może być wykorzystywany na wielu płaszczyznach. Najczęściej jego działanie wykorzystywane jest w przypadku pojazdów elektrycznych, czyli na przykład w pojazdach golfowych czy platformowych, a także w samochodach elektrycznych. Akumulatory głębokiego rozładowania są także bardzo często wykorzystywane w przemyśle morskim. Nierzadko modele te znajdują swoje zastosowanie w łodziach wykorzystujących napęd elektryczny oraz w jachtach, które wykorzystują napęd spalinowy. Inne miejsce, w którym poszczególne modele równie dobrze się odnajdują, to wszelkiego rodzaju systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, czyli instalacje solarne, fotowoltaika czy małe elektrownie wodne i wiatrowe. 

 

Producenci będący liderami w branży  akumulatorów trakcyjnych

Na rynku istnieje wielu producentów, którzy zajmują się produkcją akumulatorów głębokiego rozładowania na szeroką skalę. Ze swojej strony rekomendujemy wybór produktów sygnowanych logotypem takich marek jak – Crown Battery, Yuasa, Trojan i U.S. Battery. Wszystkie trzy firmy są bowiem znane z tego, iż każdy produkt tworzą w oparciu o najwyższej jakości komponenty oraz wiedzę wykwalifikowanych specjalistów – technologów i inżynierów. Współpraca ze sklepami i hurtowniami, które zajmują się sprzedażą produktów pochodzących od tych producentów to zawsze gwarancja najwyższej jakości. W dodatku wybierając akumulatory tych marek klient otrzymuje jakościowe produkty w atrakcyjnych cenach. 

Technologia AGM

Innowacyjnym rozwiązaniem, jakie w ostatnich latach zaczęto wykorzystywać głównie do paneli słonecznych, jest technologia AGM. Co to takiego? Absorbed Glass Mat to zaawansowana technologicznie specjalistyczna mata z włókna szklanego. Takie akumulatory nie zawierają elektrolitów w postaci płynnej, dlatego tego rodzaju rozwiązania są całkowicie bezpieczne. Ryzyko pojawienia się jakichkolwiek wycieków zostało bowiem zminimalizowane właściwie do zera. Technologia ta pozwala także zoptymalizować czas reakcji pomiędzy masą czynną płyty, a wspomnianym wcześniej elektrolitem, co prowadzi do zwiększenia natężenia mocy i prądu. W konsekwencji takie baterie trakcyjne mogą znacznie skuteczniej odprowadzać ciepło, jakie powstaje podczas przepływu prądu.

5/5 - (28 votes)

Zobacz także