0

Bardzo dużo osób kupuje obecnie akumulatory ZAP Katowice EFB. Dlaczego jednak tak się dzieje? Co warto wiedzieć na temat tych akumulatorów zap efb? Gdzie mogą być z powodzeniem zastosowane?

Akumulatory ZAP Katowice

Aktualnie nie brakuje samochodów, które są wyposażone w system Start/Stop. Na naszych drogach często poruszają się również pojazdy używane głównie do pokonywania kolejnych kilometrów w obszarze miejskim. Warto zauważyć, że takie samochody wymagają nieco innych akumulatorów. Gwarantujących odpowiednie, nowoczesne cechy.

Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się w takiej sytuacji na akumulatory ZAP Carbon EFB. Dlaczego? Co warto wiedzieć na temat tego sprzętu? Są to akumulatory mające pośrednie właściwości pomiędzy akumulatorami kwasowymi oraz typu AGM. Jakie wyróżniamy tutaj najważniejsze zalety? Trzeba zauważyć, że przy stosunkowo częstym włączaniu oraz wyłączaniu silnika akumulatory zap efb w ogóle nie tracą swojej mocy.

Wykonywanie tego typu czynności nie wpływa również w żaden sposób negatywnie na ich żywotność. Można zatem ja kupić i długo cieszyć się optymalnym użytkowaniem. Zresztą, sam skrót EFB (Enhanced Flooded Battery) oznacza przecież akumulator o wydłużonej wytrzymałości.

ZAP Carbon EFB Katowice

Należy zauważyć, że wykorzystano tutaj większy zbiornik elektrolitu, płyty ze stopu ołowiu, wapnia oraz cyny. Tak samo, jak i dwustronne separatory z mikrowłókien polietylenu oraz poliestru. Porównując sprzęt ZAP Carbon EFB do zwykłych akumulatorów kwasowych, cechuje się on dwukrotnie większą wytrzymałością cykliczną.

To oznacza, że takie urządzenia są po prostu zaprojektowane na 2 razy więcej uruchomień silnika konkretnego pojazdu. Eksperci przewidują, że rok po roku kalendarzowym takie właśnie urządzenia będą coraz popularniejsze.

Akumulatory ZAP Carbon EFB już teraz swobodnie mogą zastąpić urządzenia kwasowo-ołowiowe. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ich konstrukcji? Została ona oparta na starannie wybranych dodatkach węglowych. Zoptymalizowany one natomiast, oraz dodatkowo zwiększyły, zdolność dotyczącą przyjmowania ładunku. Na uwagę zwraca także innowacyjna technologia sezonowania materiałów elektrodowych. Dlaczego o tym wspominamy? Wydłuża to bowiem trwałość cykliczną ogniwa.

Kiedy warto się zdecydować?

Warto zauważyć, że akumulatory EFB tego typu są między innymi stosowane w pojazdach posiadających funkcję Start/Stop. Kiedy jeszcze takie urządzenie mogą być użyte? Na przykład biorąc pod uwagę samochody cechujące się dużą liczbą urządzeń zasilanych przy pomocy energii elektrycznej. Może masz pojazd używany przede wszystkim do jazdy po mieście? Twoja jazda charakteryzuje się częstymi rozruchami oraz stosunkowo krótkimi dystansami?

ZAP Carbon EFB

W takim razie ten sprzęt również zda egzamin. Warto wspomnieć również o innej funkcji. Dobre akumulatory ZAP Katowice Carbon EFB posiadają nawet o kilkadziesiąt procent więcej mocy rozruchowej niż standardowe akumulatory. Są zatem na wagę złota uwzględniając zimowe poranki – charakteryzujące się niskimi temperaturami.

 

Artykuł przygotowany przez https://poznań-akumulatory.pl

5/5 - (13 votes)

Zobacz także