0

Akumulatory do pontonu i łodzi wędkarskich  – Na terenie naszego kraju istnieje wielu zapalonych wędkarzy, którzy wyruszają na swoje łowy z użyciem łodzi wędkarskich. Czymś muszą być one jednakże zasilane, a najlepszą propozycją w tym przypadku będzie specjalistyczny akumulator do pontonu, albo do łodzi. Niemniej jednak jego wybór nie jest łatwy, gdyż takich akumulatorów na rynku jest całkiem sporo, a nie wszystkie spiszą się w posiadanym przez nas modelu. W wielu wypadkach przyda się właściwa analiza, niemniej jednak warto jest bazować na konsultacjach z profesjonalistami. Akumulatory do łodzi mogą wystąpić w wersji kwasowej (ta wersja będzie mieć ok. 300 cykli rozładowania, ładowania). Popularniejszą wersję stanowią akumulatory żelowe (mają więcej niż 700 cykli rozładowania, ładowania).

Akumulatory do pontonu i łodzi wędkarskich – na co się zdecydować?

Mając na względzie akumulatory do łodzi, klienci mogą wybrać kilka najbardziej popularnych opcji. Są to z pewnością : 

Biorąc pod uwagę baterie do łodzi, klienci mogą zdecydować się na kilka najpopularniejszych propozycji. Są to na pewno:

  • akumulator żelowe – są bardzo często wybierane, gdyż tenże typ przeznaczono właśnie do łodzi wędkarskich. Plusem urządzenia żelowego jest duża wytrzymałość, jak i spora pojemność. To właśnie jest istotne na wodzie. Takie akumulatory mogą przejść wiele cykli ładowania i rozładowania, 
  • akumulator AGM – wykonywane są z użyciem włókna szklanego, zatem są funkcjonalne i trwałe. Jeżeli ktoś zastanawia się, które akumulatory dla wędkarzy będą właściwym wyborem, to ta wersja z pewnością się do nich zalicza. Urządzenia te zapewniają maksymalne wykorzystanie pozyskanej energii, są wydajne, a do tego odporne na wyładowania, jak i ewentualne zmiany położenia,  
  • akumulator LifePo4 do łodzi – wersja jonowo-litowy, która jest niezwykle lekka, a przy tym można jej używać w różnorodnych miejscach mających związek z częstymi rozładowaniami, lub ładowaniami. Z pewnością jest to droższa i mało popularna wersja, ale tak samo skuteczna. 

Nie mając pojęcia jakiego rodzaju akumulator wybrać, warto brać pod uwagę wyżej wymienione rodzaje, aby z pewnością na samym końcu znaleźć dla siebie najbardziej optymalną wersję. 

Akumulatory do łodzi wędkarskich – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dokonując właściwego wyboru akumulatora do łodzi wędkarskiej warto zwrócić szczególną uwagę na poniżej wymienione parametry :

  • całkowite wyposażenie naszej łodzi,
  • wielkość docelowego akwenu,
  • lekkość,
  • częstotliwość użytkowania,
  • pojemność. 
4,8/5 - (17 votes)

Zobacz także