0

Urządzenia rozruchowe Katowice, czyli boostery to w skrócie przenośne źródła energii elektrycznej. Są to niezawodne urządzenia mobilne dużej klasy, służące do uruchamiania zapłonów najróżniejszych maszyn, urządzeń oraz pojazdów podczas wystąpienia braku zasilania ze strony standardowych źródeł energii przypisanych właśnie do danego pojazdu albo maszyny.

Przedstawiając boostery pełniej, są to zamknięte w ochronnej plastikowej obudowie rozruszniki o potężnej mocy, do których w celu umożliwienia ich działania podłączone są izolowane przewody energetyczne o dużej wytrzymałości względem napięcia oraz natężenia prądu elektrycznego. Dla pełniejszego oraz najbardziej racjonalnego wykorzystania ich mocy do najlepszych modeli podłączony jest wyświetlacz, dzięki któremu można śledzić wyniki pracy boostera.

Do najbardziej popularnych zastosowań, w jakich może być booster wykorzystany należy uruchamianie aut w okresie zimowym, czyli w czasie najczęstszych wystąpień rozładowań akumulatorów samochodowych. Uruchomienie silnika za pomocą tego urządzenia jest zawsze pewne o ile problem dotyczy wyłącznie braku napięcia w akumulatorze.

Urządzenia rozruchowe Katowice, Boostery – pełna mobilność

Urządzenie rozruchowe

Urządzenie rozruchowe, czyli booster jest urządzeniem mobilnym, dzięki czemu nie występuje potrzeba odłączania akumulatora i przenoszenia go do źródła energii w celu podładowania. Booster jest w tym wypadku wystarczającym urządzeniem do rozruchu silnika w aucie.

Wszystko czego potrzeba do uruchomienia silnika znajduje się w stosunkowo niewielkiej skrzynce, z wbudowaną weń rączką dla wygody. Takie urządzenia do odpalania aut  są przy tym nie tylko łatwe do przenoszenia, ale znajduje się w nich także ładowarka, dzięki której można naładować akumulator wewnętrzny urządzenia, gdyby wystąpiła taka potrzeba. 

Boostery dobrej klasy kosztują kilkaset złotych, klasy bardzo dobrej nawet do kilku tysięcy. Do najbardziej znanych marek na rynku produkujących urządzenia rozruchowe należą:

  • Banner;
  • DECA;
  • Ferve;
  • Lemania;
  • Stef-Pol.

Wybór odpowiedniego urządzenia dla siebie jest kwestią indywidualną, ale oprócz wyboru marki pośród urządzeń rozruchowych Katowice warto również przyjrzeć się dokładnie parametrom wybieranego boostera, a dopiero po tym decydować się na jego zakup.

Urządzenie do odpalania aut – na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Podczas dokonywania zakupu boostera należy zwrócić uwagę na jego moc, napięcie oraz pojemność, a nowoczesne boostery oferowane przez Katowice posiadają ponadto wiele innych przydatnych funkcji oraz ułatwień. Chodzi m.in. o wejścia USB, warto więc sprawdzić przed zakupem, czy dany model posiada taką funkcjonalność, jeżeli klient uznaje, że będzie ona w jego boosterze niezbędna.

Oprócz tego boostery Katowice  mają wbudowane latarki, co sprawia, że stają się one praktycznie samowystarczalnymi urządzeniami rozruchowymi nawet późnym wieczorem lub w nocy. Ich dużą zaletą są niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca przy przechowywaniu i łatwo się je przenosi. Dobrze jest także sprawdzić, czy obudowa wybranego boostera jest odpowiednio wzmocniona, co uchroni urządzenie przy przypadkowym uderzeniu i nie zniszczy jego wnętrza.

Na rynku jest mnóstwo modeli boosterów, wybór więc spośród nich nie będzie łatwy. Pamiętać trzeba przy tym jeszcze o jednym, a mianowicie dobierać moc urządzenia rozruchowego tak, aby ta była w stu procentach adekwatna do pojemności silnika auta albo maszyny.

Polecane produkty:

  • Urządzenie rozruchowe Banner P3 EVO MAX

Urzadzenie-rozruchowe-Banner-P12-24-Start-Truck-Evo

Urządzenie rozruchowe Banner P12/24 START TRUCK EVO służy do awaryjnego uruchamiania silników w instalacjach 12 i 24V, w przypadku gdy nasz akumulator odmówił posłuszeństwa. Wytrzymałe wykonanie do zastosowań profesjonalnych, łatwa i bezpieczna obsługa, w tym zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją z ostrzeżeniem wizualnym i dźwiękowym.
 

  • Noco GB150 | Urządzenie rozruchowe Booster

Booster-Urzadzenie-rozruchowe-Noco-GB150-3

Urządzenie rozruchowe Noco GB150 dysponuje prądem rozruchowym na poziomie 4000A (Szczytowe) co pozwoli nam na 20-krotne awaryjne uruchomienie silnika w pojeździe, w którym zawiódł akumulator. Booster NOCO GB150 dedykowany jest do silników benzynowych o pojemności do 10L, oraz do silników Diesla o pojemności do 8L. Doskonale sprawdzi się przy uruchomieniu silnika ciężarowego, motocykla, łodzi czy maszyny rolniczej.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także