0

Obecnie wiele firm ogłasza na bilbordach lub stronach internetowych: skupujemy auta używane, lub prowadzimy skup samochodów używanych. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się własnego auta? Sprawdźmy, czy skup samochodów osobowych to dobre rozwiązanie.

Skup aut osobowych — czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Skup aut to na rynku stosunkowo nowa opcja. Wcześniej do wyboru poza tradycyjną sprzedażą, czy komisami było złomowanie aut. Teraz warto dodatkowo rozważyć możliwość skorzystania ze skupu aut. Jeżeli mieszkamy w stolicy, to najlepszym wyjściem może być skup Warszawa. Nierzadko okazuje się, że cena za dany pojazd będzie dużo wyższa niż w przypadku złomowiska.

Właściciele aut używanych sprzedają je w różnym stanie technicznym. Zdarzają się też takie z poważniejszymi uszkodzeniami. Wtedy na pomoc przyjdzie skup aut powypadkowych. Cena za pojazd oczywiście będzie niższa, ale nadal wartość naszego samochodu będzie opierać się o cenę rynkową.

Auto skupy jak kupiewszystkieauta.pl są szybkim rozwiązaniem. Jeśli potrzebna jest gotówka bądź od dłuższego czasu są problemy ze sprzedażą, warto udać się do skupu w okolicy. Korzystając z tej opcji, nie musimy w żaden sposób przygotowywać auta, czy ogłoszenia sprzedaży. Wystarczy kontakt z wybraną firmą.

Skup aut Warszawa — zalety

Skup samochodów używanych opiera się na natychmiastowej sprzedaży auta, które posiadamy. Wszelkie formalności zostają po stronie nabywcy, więc jest to na pewno wygodna opcja. Dodatkowo gotówka za sprzedaż samochodu od razu trafia do kieszeni właściciela pojazdu. Skupy aut co prawda kupują samochody poniżej ceny rynkowej, ale nabywają je w każdym stanie technicznym a co więcej niezależnie od rocznika samochodu. Niejeden auto skup w swojej ofercie posiada odbiór pojazdu lawetą. Będzie to doskonała opcja dla właścicieli samochodów w złym stanie technicznym lub tych powypadkowych. Auta uszkodzone bezproblemowo można sprzedać w wybranym skupie aut.

Wszelkie formalności związane ze sprzedażą nie przekraczają zwykle pół godziny, a co więcej cała transakcja możliwa jest do zrealizowania we wszystkie dni w tygodniu. Natychmiastowa sprzedaż połączona z możliwością otrzymania gotówki do ręki będzie dla wielu dobrym rozwiązaniem sprzedaży pojazdu.

Skup samochodów Warszawa — etapy sprzedaży auta w skupie

Pierwszym naszym krokiem powinien być kontakt z wybranym skupem aut. Jednak, jak dokładniej wyglądają etapy całej sprzedaży? Czy powinniśmy się jakoś przygotować?

  • Kontakt z wybranym skupem – niemalże każdy skup aut udostępnia odpowiedni formularz na swojej stronie, jest to jedna z możliwych form kontaktu. Drugą opcją jest bezpośredni kontakt telefoniczny. Przyszły nabywca dopyta o markę, model, rocznik, a także stan techniczny auta, także warto przed rozmową przygotować najważniejsze informacje o sprzedawanym aucie;
  • Wycena samochodu – nie jest to zobowiązujący etap do dalszej sprzedaży auta, także nie powinniśmy się o to martwić. Na podstawie stanu auta i ceny rynkowej danego modelu następuje wycena. Miejsce i czas spotkania ustalamy indywidualnie. Ważne jest jednak posiadanie ze sobą wszystkich dokumentów auta, jak również swojego dowodu tożsamości;
  • Umowa kupna-sprzedaży – sporządzenie tego dokumentu jest po stronie skupu samochodów, musi być to profesjonalnie stworzony plik. Co ważne to skup aut używanych pokrywa koszty związane z podatkiem od czynności cywilnoprawnych;
  • Zapłata za sprzedaż auta – skup samochodów po spisaniu umowy i zgodzeniu się na wszelkie warunki wypłaca umówioną kwotę. Dzieje się to od razu po złożeniu podpisu;
  • Odbiór pojazdu – po opłaceniu auta należy przekazać kluczyki oraz wszelkie dokumenty do nowego właściciela. Jeśli wcześniej umówiliśmy się z nabywcą na odbiór pojazdu lawetą to wszelkie koszty, pozostają po jego stronie.

Po zakończeniu sprzedaży musimy jedynie pamiętać o wyrejestrowaniu naszego samochodu. Należy umówić wizytę w dziale komunikacji. Podczas całej transakcji będzie to jedyna formalność, która stoi po stronie sprzedającego.

5/5 - (1 vote)

Zobacz także