0

Akumulatory do zasilania pieca CO – Centralne ogrzewanie to przykładowa nowoczesna metoda ogrzewania mieszkania, która jest niezwykle wygodna i łatwa w codziennym użytkowaniu, natomiast wymaga także ciągłego zasilania w energię elektryczną, a szybkie odcięcie jej odpływu często kończy się awarią całego układu. To wiąże się natomiast z dużymi wydatkami, ponieważ wówczas jedynym wyjściem z sytuacji jest regeneracja wspomnianego układu podczas sezonu grzewczego Istnieje jednak możliwość uniknięcia tego rodzaju komplikacji.

Awaryjne zasilanie pieca CO – Katowice

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zasilania awaryjnego – tego rodzaju inwestycja jest bardzo istotną. Nie chodzi tutaj wyłącznie o zapewnienie komfortu, czyli zapewnienie ciągłej dostawy ciepła i utrzymanie temperatury, ale szczególnie pod względem bezpieczeństwa. Wiele osób nawet nie wie, jak dużym zagrożeniem jest dłuższa przerwa w dostawie prądu i jakie straty może to spowodować. Warto wiedzieć, iż jeżeli dojdzie do awarii prądu, a nie będzie zasilania awaryjnego, pompa przestaje tłoczyć wodę i nagrzewa się powodując wrzenie. Wówczas wzrasta ciśnienie w układzie co może spowodować rozsadzenie instalacji. Podobnie może stać się z panelami słonecznymi. Gdy temperatura w systemie solarnym wzrasta, przez brak przepływu ciecz zaczyna wrzeć i może nastąpić rozszczelnienie instalacji. Jak zostało wspomniane wyżej, tego rodzaju sytuacji można uniknąć decydując się na instalację zasilania awaryjnego, czyli układy złożone z przetwornicy prądu zmiennego oraz odpowiednio dobranego akumulatora. W chwili odłączenia się prądu spowodowanego na przykład awarią zadaniem przetwornicy jest przełączenie zasilania na akumulatorowe.

Akumulatory do zasilania pieca CO

Jeżeli chodzi o akumulatory, jakie stosuje się obecnie jako źródło zasilania awaryjnego pieców CO i jakie polecamy, w większości zastosowań doskonale sprawdzają się akumulatory do zasilania awaryjnego: bezobsługowe, które mają specjalną, szczelną budowę, zapewniającą szczelność i bezpieczeństwo całej konstrukcji. W przypadku tego rodzaju akumulatorów nie występuje ryzyko emisji niebezpiecznych gazów czy też wylania się toksycznych kwasów. W produkcji opisywanych akumulatorów można stosować technologie AGM i GEL. W pierwszej wykorzystuje się separatory z włókna szklanego z wnikającym w nie elektrolitem, natomiast w drugiej stosuje się konstrukcje żelowe. Zarówno pierwsza jak i druga technologia są warte polecenia, natomiast warto wiedzieć, iż cechują się one odmienną charakterystyką. Budowa modeli AGM pozwala na zmagazynowanie więcej energii, natomiast modele GEL lepiej oddają ciepło i są bardziej odporne na wstrząsy oraz drgania. 

4,8/5 - (17 votes)

Zobacz także